Кина каталог FPTCA001 производители и добавувачи | Fujian Издаваштво
 • Fujian издавање индустрија ТРГУВАЊЕ CO., LTD
 • Зборувајте со експерт + 86-591-87502943
 • fpitclz@gmail.com

каталог FPTCA001

Краток опис:

Каталог на печатење како вашето барање


 • Порт: Fujian
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Покрие

  Хартија материјал, а по завршувањето, како на барањата на клиентите

  внатрешна

  Како на барањата на клиентите

  боја

  CMYK боја или боја Пантон

  Поврзување

  тврд повез врзување

  завршувањето

  Сребрена печат

  MOQ

  500 парчиња

  датотека

  PDF (над 300dpi)

  пакување

  водоотпорен торба (по избор) + здрав картони + палети (опционално)

  Услови за достава

  EXW, ФОБ, CIF, ЦФР

  Услови на плаќање

  T / T, Western Union

  Логистика

  На вода, воздух или да го изразите

  Барања цитат

  Големина, страници, материјали, бои, обврзувачки, Кол, по завршувањето.

  PS: Тоа ќе биде голема што може да ни обезбеди PDF датотека или примерок за нашата референца.

  Пример (опционално)

  производи примерокот е на располагање пред да, цената на производство и да ги изразат трошоците ќе бидат вратени кога ќе го поставите цел.

  датум производи

  3-60 дена, зависи од количината и производи. Итно да е достапен


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Категории на случаи

   WhatsApp Онлајн Chat!