Хартија за платно (специјализирана хартија) Производители и добавувачи на услуги за печатење книги | Издаваштво Фуџијан
 • Fujian издавање индустрија ТРГУВАЊЕ CO., LTD
 • Зборувајте со експерт + 86-591-87502943
 • fpitclz@gmail.com

Хартија за ткаенини (специјализирана хартија) Сервис за печатење книги

Краток опис:

ткаенина хартија (специјализирана хартија) за капакот, сребрен печат на капакот.


 • Порт: Fujian
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Корица:

  Хартија материјал, а по завршувањето, како на барањата на клиентите

  Внатрешно:

  Како на барањата на клиентите

  боја

  CMYK боја или боја Пантон

  Поврзување

  тврд повез врзување

  завршувањето

  Сребрена печат

  MOQ

  500 парчиња

  датотека

  PDF (над 300dpi)

  пакување

  водоотпорен торба (по избор) + здрав картони + палети (опционално)

  Услови за достава

  EXW, ФОБ, CIF, ЦФР

  Услови на плаќање

  T / T, Western Union

  Логистика

  На вода, воздух или да го изразите

  Потребни понуди:

  Големина, страници, материјали, бои, обврзувачки, Кол, по завршувањето.

  PS: Тоа ќе биде голема што може да ни обезбеди PDF датотека или примерок за нашата референца.

  Пример (опционално:

  производи примерокот е на располагање пред да, цената на производство и да ги изразат трошоците ќе бидат вратени кога ќе го поставите цел.

  Производство датум:

  3-60 дена, зависи од количината и производи. Итно да е достапен


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!